Firma SUDO-S s.r.o. byla založena po 26 letech jednatelem, který podnikal jako OSVČ, nejprve jako malíř, natěrač. Vzhledem k měnící se poptávce se naše živnosti rozšířily také na různé stavební činnosti – na zednické, obkladačské, dlaždičské, sádrokartonářské či drobné tesařské práce, nevyjímaje také elektro a vodo instalatérství.

V roce 2000 vstoupila na trh společnost Canstroy s nabídkou výstavby rodinných domů z „polystyrénových bloků“, tzv. ARRX SYSTEM a brzy zaujala na stavebním trhu majoritní postavení. Naše společnost viděla v tomto systému vysoký potenciál, proto jsme začali s firmou Canstroy úzce spolupracovat a rovněž jsme se zdokonalovali ve výstavbě tohoto typu domů. 

V letech 2004 a 2005 jsme měli možnost zlepšit naše stavařské schopnosti v rámci práce v zahraničí – navštívili jsme na několik měsíců Irsko, kam jsme byli objednáni firmou Denis Moriarty (dopravní stavby) na kamenické práce. Dále jsme zde budovali hraniční zdi okolo nově vystavěných silnic a soukromých pozemků. V dalších letech jsme se pak, taktéž v Irsku, podíleli na kompletní výstavbě hned několika domů. 

Po návratu v roce 2006 jsme se opět pustili do rekonstrukcí koupelen i rodinných domů zde v Česku.

V březnu 2011 jsme v Hrušovanech u Brna začali s vývojem systému montovaných rodinných dřevodomků určených pro vývoz do Angoly pod vedením firmy I-build (ex. Flexibuild). Pro tyto účely jsme vyvinuli 5 různých druhů těchto bytových jednotek, kdy se každý typ skládá z dřevěných koster  s opláštěním z recyklovatelných materiálů (tetrapakových krabic).

Vzhledem k důležitosti naší mise v Angole vznikla 12 členná skupina živnostníků, kteří byli vybráni, aby do země odcestovali coby instruktoři zaučující Angolany v této výstavbě. Z důvodu stmelení kolektivu bylo tedy ještě před odjezdem zrealizováno hned několik projektů výstavby zde v Česku. Z těchto můžeme uvést například rodinný dům v Havířově, či výstavbu osmi tzv. povodňových domů v Hrádku nad Nisou.

V posledních letech se věnujeme především dřevostavbám a to nejen celkové výstavbě takzvaně „na klíč“, ale i konstrukci hrubých staveb dle individuálního přání každého zákazníka. Příležitostně se stále zabýváme také rekonstrukcemi – rodinných domů, koupelen, případně střech. Cizí nám nejsou ani jiné práce spojené s domem a jeho rekonstrukcí, jako například zateplení fasád domů, zhotovení palubkových obkladů či zavěšených fasád typu NOVA BRICK.

I přes veškeré dosavadní zkušenosti věříme, že je v rámci stavebního trhu stále mnoho prostoru pro zdokonalování, právě proto je zaměření na rozvoj a zavádění inovací naším hlavním cílem.

Výsledky naší různorodé činnosti si můžete prohlédnout v sekci „Naše práce“.

Vážení přátelé, stavba kvalitního a spolehlivého domu je naší prioritou, jelikož se jedná o projekt, jehož výsledek budou mnozí z vás po zbytek života nazývat svým domovem. Sami jsme pro sebe a své rodiny vybudovali krásný domov a věříme, že dokážeme splnit i vaše představy. Těšíme se na spolupráci s vámi!